Czy BEGONIE to rośliny trudne w uprawie? O czym pamiętać uprawiając begonie?

Begonie to jedne z najpiękniejszych kwiatów uprawianych na balkonach i tarasach.Najpopularniejszym gatunkiem kwitnącym latem jest begonia bulwiasta i stale kwitnąca.

Begonie są delikatne i dość wymagające. Z pewnością jednak każdy sobie z nimi poradzi, jeżeli będzie pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze rośliny mają duże wymagania glebowe, najlepiej rosną w żyznej, próchniczej ziemi o lekko kwaśnym odczynie. Gleba powinna być dobrze przepuszczalna, ale jednocześnie stale wilgotna.

Roślina wymaga obfitego podlewania (w czasie upałów rano i wieczorem), ale nie można jej zalać, bo grozi to gniciem korzeni. Natomiast w przypadku niedostatku wilgoci, końcówki liści brązowieją i opadają. Przy podlewaniu trzeba uważać, by nie zmoczyć liści, gdyż szybko powstaną na nich plamy. Begonie trzeba też systematycznie zasilać nawozem.

Uprawiając begonie należy też pamiętać, że nie lubią one chłodu. Dlatego wystawiamy je na zewnątrz dopiero pod koniec maja lub na początku czerwca, gdy noce będą już wystarczająco ciepłe. W chłodniejsze lata roślina słabiej kwitnie. Begonie najlepiej czują się w miejscach osłoniętych od wiatru, na stanowiskach półcienistych, chociaż niektóre odmiany mogą rosnąć także w pełnym słońcu.

Powiązane artykuły