REMONT PRZEDPOKOJU. Od czego zacząć? SPRAWDZONE RADY

REMONT PRZEDPOKOJU. Od czego zacząć? SPRAWDZONE RADY
Fot. Andrzej Szandomirski

Przedpokój czy hol jest wizytówką mieszkania. Dlatego warto podczas remontu zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim – jasno określić swoje potrzeby, a później nie szczędzić na materiałach.

Po pierwsze określ swoje potrzeby. Zrób listę wyposażenia, które chciałabyś zmieścić w przedpokoju. Planujesz chować tu wszystkie okrycia wierzchnie czy tylko sezonowe? Ile miejsca potrzebujesz na buty? Czy będzie w nim posłanie dla psa? Jeżeli masz mało miejsca, postaraj się z czegoś zrezygnować, bo nie ma nic gorszego niż zagracone wejście do domu.

>>> PRZEDPOKÓJ. Jaka podłoga sprawdzi się w przedpokoju? [KLIKNIJ!]

Po drugie – postaw na dobre materiały, zwłaszcza na ścianach i podłodze przedpokoju. Ta część mieszkania najbardziej narażona jest na zabrudzenia i szybko ulega zużyciu.

>>> PRZEDPOKÓJ – jak wykończyć ściany? Jaka farba, jaka tapeta do przedpokoju? [KLIKNIJ!]

Po trzecie – poszukaj kompaktowych rozwiązań i zaplanuj oświetlenie. W przedpokoju z reguły mamy niewiele miejsca, dlatego warto go urządzić sprzętami typu 2 w 1, a nawet 3 w 1. W sklepach znajdziemy siedziska do zakładania butów, które jednocześnie są schowkiem na obuwie czy wieszaki na okrycia wierzchnie połączone z półkami. Lampy z kolei powinny dobrze oświetlać lustro, a także wnętrza szaf czy szafek, tak by łatwo było w nich odnaleźć potrzebną rzecz.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły