PRZEDPOKÓJ. Jaka podłoga sprawdzi się w przedpokoju?

PRZEDPOKÓJ. Jaka podłoga sprawdzi się w przedpokoju?
Fot. Piotr Mastalerz

Podłoga w przedpokoju poddana jest wielkiej próbie. Musi godnie znieść rolę łącznika komunikacyjnego i służyć przez lata.

PŁYTKI, KAFELKI do przedpokoju?

W sklepach pytajmy tylko o płytki z bardzo wysoką wytrzymałością na ścieranie (klasa ścieralności 4–5). Bardzo ważne – kafelki do przedpokoju muszą mieć powłokę antypoślizgowa, na opakowaniu oznaczana jako „R9”.

PLUSY: Kafelki są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, wytrzymałe na zabrudzenia.

MINUSY: Jeżeli zaoszczędzimy na materiałach na fugi, wypełnienia między płytkami mogą ulec szybkiemu zniszczeniu i brzydko się kruszyć.

DREWNO do przedpokoju?

Jeżeli planujemy w całym mieszkaniu zastosować taką sama podłogę z drewna, postawmy na twarde gatunki, a w przedpokoju zastosujmy kilka dodatkowych warstw zabezpieczającego lakieru.

PLUSY: Jednolita podłoga w mieszkaniu wygląda bardzo efektownie.

MINUSY: Drewno w holu należy często konserwować.

PANELE do przedpokoju?

W przedpokoju idealnie sprawdzą się panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności – AC4 lub AC5.

PLUSY: Panele podłogowe często mają wodoodporna warstwę ochronna i są stosunkowo niedrogie.

MINUSY: Panele podłogowe kiepskiej jakości w przedpokojach szybko się zużywają – warto postawić na sprawdzone, nieco droższe marki.

WYLEWKA ŻYWICZNA do przedpokoju?

Wylewka żywiczna nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, do jej wykonania konieczna jest natomiast dobra ekipa remontowa.

PLUSY: Wylewka żywiczna występuje prawie we wszystkich kolorach i umożliwią stosowanie róźnych efektów dekoracyjnych, np. zalewając nią zdjęcie, muszelki.

MINUSY: W wersji błyszczącej w miejscach, gdzie chodzimy najczęściej, zacznie się ścierać i będzie widać dużą różnicę. Poza tym co kilka lat wylewka żywiczna w przedpokoju wymaga renowacji.

>>> PRZEDPOKÓJ – jak wykończyć ściany? Jaka farba, jaka tapeta do przedpokoju? [KLIKNIJ!]

Powiązane artykuły