Mały przedpokój. Jak go urządzić?

Mały przedpokój jest dość wymagającym pomieszczeniem w aranżacji wnętrz. Jak urządzić mały przedpokój? Zobacz nasze podpowiedzi.

Mały przedpokój może mieć różne kształty – wąski, kwadratowy, albo o nietypowym układzie. Jednak zasady urządzenia małego przedpokoju są takie same: mały przedpokój należy urządzić tak, aby optycznie wydawał się większy.
Po pierwsze pamiętajmy, aby w małym przedpokoju zawsze panował porządek. To pomieszczenie, jako wizytówka naszego domu ma zachęcać do wejścia do środka, a bałagan dodatkowo spowoduje, że przedpokój wyda się mniejszy.
Postarajmy się, aby w małym przedpokoju znalazły się tylko niezbędne meble. Jeśli nie mamy miejsca zrezygnujmy z dużych i ciężkich szaf – być możemy je wstawić gdzie indziej? A jeśli już musimy mieć tam szafę, zadbajmy, aby na froncie miała lustro – podwoi to małe wnętrze. W  małym przedpokoju ustaw tylko niezbędne meble – wiszący wieszak na ubrania, niewielkie siedzisko, czy wąska szafka na buty.

W urządzaniu małego przedpokoju obowiązują takie same zasady, jak w innych małych wnętrzach – zastosujmy w nim jasne  kolory ścian i podłogi. Jasne barwy powiększą optycznie mały przedpokój.
Również podłoga, jeśli przedpokój łączy się z innym pomieszczeniem – na przykład kuchnią lub salonem, powinna być jednolita. Wnętrze wyda się wtedy większe.
 

Powiązane artykuły