KAWALERKA, MAŁE MIESZKANIE: jak urządzić? 3 SPRAWDZONE RADY, MNÓSTWO POMYSŁÓW

KAWALERKA, MAŁE MIESZKANIE: jak urządzić? 3 SPRAWDZONE RADY, MNÓSTWO POMYSŁÓW
Fot. thinkstockphotos.com

Wbrew pozorom w małym mieszkaniu lub w kawalerce całkiem dużo zmieścisz i ładnie się urządzisz. Zobacz, jakie możesz zastosować rozwiązania.

Małe mieszkanie, a nawet kawalerka będzie sprawiać wrażenie obszernego locum, jeśli spojrzysz na nie lub na nią jak na bryłę (poza powierzchnią podłogi weźmiesz pod uwagę przestrzeń mieszkania). Pomyśl o zbudowaniu niewysokiego podestu. Możesz zaaranżować go na dwa sposoby: jako miejsce wypoczynku z ukrytymi pod spodem szufladami albo u góry stworzyć kącik do pracy, a pod nim zamontować wysuwane na noc łóżko. Wszelkie niepraktyczne wnęki przekształć w pojemne szafki lub wysokie regały.

Antresola w małym mieszkaniu

Twoje mieszkanie, choć małe, jest wyższe niż 4 metry? Masz idealne warunki do wybudowania antresoli, która zmieści sypialnię, pozwoli zaaranżować minigabinet lub wymarzoną garderobę, zapewni też niezliczoną ilość schowków. W zależności od konstrukcji i użytych materiałów antresola wprowadzi do wnętrza powiew loftu, klimaty klasyczne czy rustykalne.

>>> Jeszcze więcej pomysłów na małe mieszkanie [KLIKNIJ!]

Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, zrezygnuj z ciężkich i zdobionych mebli. Wybierz te o lżejszej konstrukcji, w jasnej kolorystyce, najlepiej wielofunkcyjne. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo cennego miejsca i unikniesz efektu przeładowania we wnętrzu. Drewniana skrzynia niech służy ci jako pojemnik, podręczny stolik i siedzisko. Dwustronny regał z półkami pozwoli wyeksponować książki lub pamiątki z wakacji, pełniąc jednocześnie funkcję ścianki działowej. Płytka szafka z lustrzanym frontem ukryje (nie zawsze atrakcyjne) drobiazgi, a poza tym posłuży jako lustro oraz optyczny „powiększacz” przestrzeni. Bogatą ofertę mebli wielofunkcyjnych znajdziesz w IKEA, sklepach Meble VOX czy Black Red White. Jeśli jednak mają one idealnie pasować do wnętrza, wykonaj je na zamówienie.

Powiązane artykuły