Jak urządzić mały przedpokój? PORADY

Jasny przedpokój
Fot. Marcin Czechowicz

Jak go urządzić, by stał się integralną częścią mieszkania i nie tylko wydawał się większy, ale mógł też pomieścić i ubrania, i rzeczy pokaźnych wymiarów?

Optyczne triki

Lustro na całej ścianie, jasne kolory i farby odbijające światło (w przedpokoju koniecznie zmywalne!) albo geometryczne wzory na tapecie mogą sprawić, że wizualnie niewielki przedpokój zyska trochę przestrzeni. Ważne również jest oświetlenie – np. taśmy z diodami LED na całej długości sprawią, że doświetlona przestrzeń będzie wydawać się większa.

>>> Jak urządzić przedpokój? Pomysł na nowoczesny i mały przedpokój [KLIKNIJ]

Mały przedpokój - kompaktowe rozwiązania

Przedpokój warto także urządzić meblami typu 2 w 1, a nawet 3 w 1. W sklepach znajdziemy wieszaki na okrycia wierzchnie połączone z półkami czy siedziska do zakładania butów, które jednocześnie są schowkiem na obuwie. Nawet półki na buty mogą być wygodnym miejscem na odkładanie kluczy i poczty. Warto uważnie przyjrzeć się ofercie sklepów.

Zabudowa na wymiar

Idealne rozwiązanie dla dużej rodziny. Optymalna głębokość zabudowy to 63–65 cm. Wnętrze szafy powinno mieć minimum 50 cm głębokości – to pozwoli na swobodne powieszenie wieszaków. Przestrzeń przed szafą powinna wynosić minimum 60 cm.

Powiązane artykuły