Aranżacja przedpokoju: jak wygospodarować praktyczny schowek?

Jak urządzić przedpokój? Pomysł na nowoczesny i mały przedpokój
Fot. Mariusz Bykowski

Przedpokój to idealne miejsce na wygospodarowanie praktycznych schowków. Jak to zrobić? Jak urządzić funkcjonalne miejsce do przechowywania? Jak zagospodarować przestrzeń przedpokoju, by ta była nie tylko praktyczna, ale i estetyczna? Sprawdź, w jaki sposób wydzielić schowek w przedpokoju?

Schowek w przedpokoju

Szczęśliwi ci, którzy dysponując dużym metrażem mogą zaaranżować oddzielne pomieszczenie gospodarcze czy dodatkowe miejsce do przechowywania. Sprawa nieco się komplikuje w przypadku małych przestrzeni, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Jak wydzielić praktyczne schowki w przedpokoju? Podajemy kilka sprawdzonych sposobów!

>>> Mały przedpokój. Jak go urządzić? [KLIKNIJ]

  • Wielu z nas pamięta czasy, kiedy w mieszkaniach królowały pawlacze. To tam, przez długi czas składowane były nieużywane sprzęty, sezonowe ubrania czy inne drobiazgi. Wraz z upływem czasu, zmieniły się nieco nasze aranżacyjne upodobania. Tradycyjne pawlacze odchodzą do lamusa, a my stawimy na otwarte przestrzenie. Funkcję pawlacza z powodzeniem możemy powierzyć kartonowym pudłom, stawiając je np. na niewielkiej półce z metalowych prętów. Chcąc nadać przestrzeni przedpokoju dodatkowego uroku, możemy wybrać dekoracyjne, zdobione kartony.
  • Idealnym pomysłem na wygospodarowanie dodatkowego schowka w niezwykle estetycznym wydaniu jest zamontowanie na jednej ze ścian w przedpokoju, ścianki kartonowo-gipsowej, przy której ustawimy niewielką szafkę. W ten sposób wyznaczymy w przestrzeni przedpokoju miejsce do przechowywania. Idealnym dopełnieniem będzie dostawienie do ścianki niewielkiej ławki, która będzie pełniła funkcję ozdoby wnętrza. Ale nie tylko... może być ona wykorzystywana także jako praktyczne siedzisko, np. do zakładania butów.
  • Dysponując większym metrażem przedpokoju, z powodzeniem możemy zaplanować w jego wnętrzu system schowków w zabudowie. W tym celu możemy zamontować niewielkie półki kartonowo-gipsowe, które ukryjemy za przesuwnymi drzwiami z paneli. Pozostawiając wolną przestrzeń nad zabudową, zapewniamy sobie dodatkowe miejsce do przechowywania, które może pełnić rolę tradycyjnych pawlaczy.
  • Czasem najprostsze i najbardziej oczywiste rozwiązania mogą okazać się najlepsze. Idealnym pomysłem na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania będzie zabudowanie nawet niewielkiej wnęki. Przykryta panelem czy lekką płytą wiórową może dać naprawdę satysfakcjonujący efekt. Z pewnością każdy z nas, dysponuje w przedpokoju wnęką, która idealnie sprawdzi się w roli schowka.
  • Przyszedł czas na oczywiste i najpopularniejsze rozwiązania: szafa w zabudowie. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią w przedpokoju, szafa w zabudowie będzie najlepszym jej zagospodarowaniem. Szafy na wymiar to niezwykle estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie umożliwiające nam urządzenie różnego rodzaju schowków.

Powiązane artykuły