Pokój dziecka - najmodniejsze motywy dekoracyjne

Pokój dziecka - najmodniejsze motywy dekoracyjne.
Fot. serwis prasowy Ferm Living

Przed urządzeniem pokoju dziecka warto poznać najnowsze trendy z szeroką gamą ciekawych rozwiązań. Wśród nich wiodą marki skandynawskie, ale polskie firmy również mają się czym pochwalić. Odejście od nasyconej kolorystyki na rzecz stonowanych pasteli i szarości rekompensują nowe motywy i wzory.

Wśród motywów zaczerpniętych ze stylu skandynawskiego można wybierać między abstrakcyjnymi, geometrycznymi wzorami, zarówno w wersji czarno-białej, jak i kolorowej a motywami przedstawiającymi zwierzątka (najczęściej leśne, jak sowy, lisy) czy też chmurki, krople deszczu i gwiazdki.

>>> Jak urządzić pokój dla dziecka? Krok po kroku [KLIKNIJ]

Bardzo modne stały się motywy retro, nawiązujące do estetyki lat 60. Ten zestaw uzupełniają zabawki wykonane ręcznie: szmaciane lalki, króliczki, poduszki, ale też tiulowe pompony, które świetnie sprawdzają się jako dekoracje dziewczęcych pokoików.

Zabawki i elementy dekoracyjne wykonane z litego drewna również cieszą się dużą popularnością. Motyw Zrób to sam (DIY), tak modny w innych dziedzinach urządzania wnętrz, również w pokojach dziecięcych stał się obowiązkowy. Mamy coraz częściej zaglądają do serwisów takich jak Pinterest czy Instagram by znaleźć ciekawe inspiracji do samodzielnego wykonania. Uszycie poduszki w kształcie chmurki czy wyposażenie skrzynki na owoce w kółka nie jest trudnym zadaniem.
Żeby nie pogubić się w bogactwie motywów i barw najlepiej przed przystąpieniem do zakupów zdecydować o kolorystyce i motywie przewodnim pokoju.

Powiązane artykuły