Pokój dziecięcy: jakie kolory w roli główej?

Pokój dziecięcy - kolor ścian
Fot. Marcin Czechowicz

Aranżacja pokoju dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Oprócz kolorystyki musimy pamiętać o funkcjach, jakie to pomieszczenie musi spełniać. Zobaczcie, jak urządzić praktyczny pokój dla dziecka z kolorem w roli głównej!

Urządzenie pokoju dla dziecka zazwyczaj zaczynamy od wyboru odpowiedniej kolorystyki. W pokojach dziewczęcych zdecydowanie dominują pastele: róż, biel i jasne odcienie szarości, z kolei dla chłopców nadal najmodniejsze są pokoje w kolorach niebieskim i zielonym. Do męskich aranżacji coraz częściej wkracza również czerń i szarość, kolory te w odpowiednich proporcjach prezentują się doskonale i jeśli nasze dziecko je lubi, nie ma żadnych przeciwskazań, aby pomalować jedną część ściany np. czarną farbą tablicową. 

W pokoju dziecka obowiązkowo powinny znaleźć się trzy strefy: nauki, relaksu i zabawy oraz spania. Ich wydzielenie zapewnia nie tylko wyznaczenie odpowiednich miejsc dla dziecka, ale zapewnia również komfort podczas spędzania czasu w pokoju, a jak wiadomo dziecko odrabia tam lekcje, bawi się, odpoczywa i śpi. Dlatego urządzając pokój dziecięcy oprócz zastosowania funkcjonalnych rozwiązań, warto również uwzględnić predyspozycje naszej pociechy.

Jeśli jest fanem komiksów pokój możemy pomalować na biało, a na jednej ze ścian nakleić fototapetę z ulubionym superbohaterem. Wybierając mocny kolor do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego pamiętajmy, aby pojawił się on maksymalnie na jednej ze ścian, pozostałe pomalujmy na jasny kolor. Całą aranżację możemy dopełnić modnymi dodatkami w ulubionym przez dziecko kolorze. 

Powiązane artykuły