Parawan nawannowy – czy to dobre rozwiązanie?

Parawan nawannowy – czy to dobre rozwiązanie?
Fot. Piotr Mastalerz

Parawan nawannowy to sprawdzone rozwiązanie dla osób z małą łazienką lub ograniczonym budżetem na remont.

Parawan nawannowy pozwoli na wprowadzenie stosunkowo niskim kosztem funkcji 2w1 w naszej łazience (prysznic i wanna), ale warto dokładnie sprawdzić w sklepie, z jakich materiałów wstępnie wybrany przez nas parawan nawannowy jest zrobiony. Jeżeli mamy prostokątną wannę, dopasujemy do niej każdy parawan uniwersalny dostępny w sklepie. Co więcej, większość tego typu parawanów możemy zainstalować samodzielnie w kwadrans.

>>> Jak zamontować PARAWAN NAWANNOWY? [kliknij!]

Problem z parawanem nawannowym na pewno będziemy mieli, jeżeli nasza wanna ma rzadko spotykany kształt lub rozmiar. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta lub szklarza. Warto dobrze wybrać materiał; najbardziej trwałe są parawany nawannowe z hartowanego szkła z profilami w chromie. Niestety za jakością idzie wysoka cena.

Dużo tańsze są parawany nawannowe z plastiku, ale niestety bardzo szybko się zużywają pod wpływem wilgoci. Nie dajmy się także skusić na metalowe profile – bardzo często po kontakcie z wodą zachodzą rdzą. Istotne jest także, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zabrudzeniom i zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do czyszczenia.

>>> MAŁA ŁAZIENKA. Jak zaprojektować, praktycznie wyposażyć, ładnie wykończyć? [kliknij!]

Powiązane artykuły