Kto jest kim w świecie łazienek: N jak Paola Navone oraz O jak Oras i Opoczno

Łazienkowego alfabetu ciąg dalszy. Na litery N i O na uwagę zasługują projektantka Paola Navone oraz firmy Oras i Opoczno.

NAVONE Paola

Paola Navone to słynna włoska projektantka, ciekawa ludzi i świata. – Jestem głodną wrażeń nomadką – mówi o sobie Paola Navone i przy okazji zdradza, że w Mediolanie, gdzie mieszka, spędza jedynie dwa dni w tygodniu. Wciąż w podróży. Dużo pracuje w Malezji i Hongkongu (ma tam pracownię). Drugim domem Paoli Navone jest Paryż, ulubionymi targami Maison & Object. Lista firm, z którymi współpracowała Paola Navone, imponuje (Navone od 30 lat wytycza nowe trendy we wzornictwie); są na niej m.in. Armani, Casa, Alessi, Natuzzi, Gervasoni, Swarovski. Paolanavone.it  

OPOCZNO

Opoczno to najbardziej rozpoznawalna marka płytek w Polsce. Wśród łazienkowych nowości Opoczno ma kolekcje „Alva”, „Baricello”, „Calvano”, „Daria”.

Historia firmy sięga roku 1883, kiedy Jan Dziewulski wraz z braćmi, Józefem i Władysławem Lange, otworzyli cegielnię, a po trzech latach – pierwszą na naszych ziemiach fabrykę płytek ceramicznych, nazywaną Dziewulanką. Z dawnych wzorów do dziś przetrwały m.in. płytki na podłodze kościoła św. Bartłomieja w Opocznie i okładziny w XIX-wiecznych gmachach Politechniki Warszawskiej.

W 2008 r. opoczyńska fabryka została przejęta przez Cersanit SA (obecnie Rovese). Opoczno.eu  

ORAS

Oras to producent baterii i natrysków. W grudniu 2011 roku bateria „Eterna” tej marki została wyróżniona  statuetką Top Builder za ekologię. Oras.pl

Powiązane artykuły