Jak pielęgnować paprocie w domu?

Jak pielęgnować paprocie w domu?
Fot. Photos.com

Paprocie są roślinami „zdrowymi”, wydzielają dużo tlenu i polepszają klimat w mieszkaniu. DLatego warto je uprawiac w doniczkach. Jednak wiele osób skarży się, że paprocie słabo im rosną. Mówimy, jak dbać o paprotki w dniczkach?

Jak pielegnować paprocie w doniczkach?

Paprocie podobno promieniują też pozytywną energią, która bardzo dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Oczyszczają powietrze, pochłaniają promieniowanie – dlatego warto postawić je obok komputera.

Paprocie na ogół najlepiej rosną w miejscach zacienionych, w każdym razie nie powinno się ich wystawiać na promienie słoneczne padające bezpośrednio. Jednak jeśli chodzi o wybór miejsca paprotki okazują się bardzo kapryśne – najlepiej przestawiać je od czasu do czasu, aż znajdzie się takie miejsce, w którym roślina zdecyduje, że tu się rośnie najlepiej. Nie znoszą stać w przeciągu.

Paprocie źle znoszą suche powietrze, tak więc trzeba nawilżać powietrze w pokoju, a same rośliny często zraszać. Z powodu upodobania do wilgoci powietrza, paprocie świetnie nadają się do hodowania w łazience, pod warunkiem, że jest tam okno.

Podłoże powinny mieć stale lekko wilgotne, ale należy unikać zalewania rośliny. Podlewać należy wodą o temperaturze pokojowej – bardzo źle znoszą zimną. Można też trzymać je na podstawkach wypełnionych żwirem czy kamyczkami i dbać, by w tej podstawce stale była woda.