Jaką zmywarkę wybrać? Funkcje podnoszące komfort użytkowania

Jaką zmywarkę wybrać? Funkcje podnoszące komfort użytkowania
Fot. thinkstockphotos.com

W opisach nowoczesnych zmywarek jest mnóstwo obco brzmiących słów. Pomagamy rozszyfrować te, które decydują o komforcie i bezpieczeństwie użytkowania.

Funkcje zmywarki: ochrona przed zalaniem

Water Stop, Aqua Safe – tego typu nazwami producenci określają systemy gwarantujące pełne bezpieczeństwo pracy zmywarki i stuprocentową ochronę mieszkania przed zalaniem. Systemy eliminują konieczność zakręcania zaworu doprowadzającego wodę,
bo w razie jakiegokolwiek przecieku (nieszczelność urządzenia, pęknięty wąż) dopływ wody natychmiast zostaje przerwany.

Więcej miejsca we wnętrzu zmywarki

Kosze Flexi Space – pozwalają ustawiać garnki i patelnie w dolnym koszu w takiej pozycji jak talerze. Dysze PowerClean umieszczone na tylnej ścianie zmywarki wymyją je do czysta. Dual Space – oznacza, że wysokość górnego kosza zmywarki można regulować. To pozwala optymalne wykorzystać pojemność dolnego kosza i umieścić w nim nawet bardzo duże naczynia. System FlexiLift – to wspomagane podnoszenie lub opuszczanie górnego kosza zmywarki, dzięki czemu można go przesuwać bez wysiłku, nawet gdy jest całkowicie załadowany. Specjalna dźwignia wspomagająca podnoszenie kosza może też nazywać się rackMatic.

Funkcje zmywarki: szybkie suszenie

Funkcja szybkiego suszenia naczyń kryje się np. pod określeniami Dynamic Drying czy Power Dry. W zmywarkach wyposażonych w te funkcje suszenie naczyń może być wspomagane np. przez wymienniki ciepła, wentylatory. Turbosuszenie Zeolith – to system suszenia z użyciem minerału zeolit, który wchłaniając wilgoć, wydziela ciepło, uwalniane do komory zmywarki. Podczas zmywania, pod wpływem wysokiej temperatury, minerał odzyskuje właściwości absorpcyjne i może ponownie uczestniczyć w procesie suszenia. Minerał nie zużywa się – granulki zeolitu działają aktywnie przez cały czas użytkowania urządzenia.

Powiązane artykuły