Jaką zmywarkę wybrać? Funkcje gwarantujące oszczędne użytkowanie

Jaką zmywarkę wybrać? Funkcje gwarantujące oszczędne użytkowanie
Fot. thinkstockphotos.com

Posiadanie zmywarki oznacza oszczędność wody, energii i czasu. Nowoczesne urządzenia potrzebują ok. 10 l wody, by umyć 12 kompletów naczyń. Przy ręcznym zmywaniu zużylibyśmy do 5 razy wody więcej!

Przedstawiamy funkcje zmywarki, które zapewniają optymalne efekty zmywania przy zużyciu minimum wody i energii. Producenci różnie nazywają te rozwiązania, ale najczęściej można spotkać poniższe nazwy.

Na jakie funkcje zmywarki zwrócić uwagę?

Sensor Control, AutoFlex – specjalne czujniki wykrywają wielkość i rodzaju załadunku, do niego urządzenie automatycznie dobiera optymalne zużycie wody i energii. Oznacza to znacznie bardziej oszczędne zmywanie.

Technologia Szósty Zmysł PowerClean – umożliwia usunięcie najtrudniejszych zabrudzeń z garnków, patelni i blach do pieczenia bez wstępnego mycia ręcznego czy namaczania.

Vario Speed – funkcja przydatna, gdy zależy nam na czasie: skraca cykl zmywania do 50 proc. przy zachowaniu klasy A w kategorii efektywności zmywania i suszenia.

VarioSpeed Plus – wykorzystując tę funkcję, możemy zredukować czas zmywania nawet o 66 proc. I nie oznacza to wcale spadku efektywności. Naczynia są umyte perfekcyjnie przy możliwie najbardziej oszczędnym zużyciu energii elektrycznej.

TimeSaver  – skraca czas trwania cyklu zmywania, tak aby naczynia były gotowe do ponownego użycia w dogodnej dla nas chwili.

Zmywarki: efektywność energetyczna, efektywność zmywania i suszenia

Współcześnie w praktyce wyróżnia się trzy klasy efektywności energetycznej: A+, A++,  A+++. Ta ostatnia jest najkorzystniejsza – oznacza najniższe zużycie prądu.

Efektywność zmywania to kategoria, która określa, jak zmywarka radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami. Oznacza się ją literami od A (najskuteczniej) do G (najsłabiej).

Efektywność suszenia – tu również wyróżnia się klasy od A do G. Klasa A oznacza, że wyjmujemy ze zmywarki naczynia zupełnie suche.
Wysoka klasa jest ważna w przypadku szkła – gwarantuje, że przedmioty będą bez smug i zacieków. 

Powiązane artykuły