Nowoczesny salon [GALERIA ZDJĘĆ]

Salon w nowoczesnym domu. Galeria.
Fot. BB Italia

Sofa duża jak wielopokoleniowa rodzina. Stoliki w grupach lub solo. Fotele i pufy - nie lubimy tych „od kompletu”. Nowoczesne salony są demokratyczne, komfortowe i mniej formalne.

Kedyś na pokaz, dla gości, dziś dla rodziny. Salon, jak żadne inne miejsce w domu, ma służyć wygodzie i lenistwu. Urządzając go, nie nastawiajmy się więc na nowatorskie rozwiązania i spektakularne eksperymenty. Skupmy się na tym, co zaspokoi potrzeby nowoczesnej rodziny.

Najbardziej klasyczne ustawienie mebli w salonie to sofa, dwa fotele oraz stolik kawowy. Jeśli zachowamy symetrię (podkreślając ją stolikami bocznymi i lampami), będziemy mieć gwarancję, że kompozycja wygląda dobrze.

Otwartą przestrzeń salonu dzielimy optycznie. Będzie przytulniej. Wykorzystujemy do tego niskie meble: sofy, leżanki, szezlongi, konsole lub dywan, który jednoznacznie definiuje strefę jako wypoczynkową.

Tradycyjnym oświetleniem salonowym są ustawione przy kanapie lub fotelu lampy podłogowe. Dają one nastrojowe oświetlenie, jednocześnie umożliwiając czytanie. W nowoczesnych salonach spotykamy także lampy sufitowe, zawieszone nisko nad stolikiem kawowym – centralnym punktem strefy wypoczynkowej. 

Powiązane artykuły