Jak przemalować mebel? Komoda w zygzaki

Jak przemalować mebel? Komoda w zygzaki.
Fot. fot. Bosch

Potrzebujecie odmiany? Wybierzcie najbardziej opatrzony mebel i przemalujcie go. Wnętrze od razu nabierze świeżego wyglądu, a wy pochwalicie się oryginalnym dziełem. Pokazujemy jak wykonać najprostszy wzór na komodzie: zygzaki są łatwe do wykonania, dają przy tym wyrazisty efekt. Czas na metamorfozę

Do stworzenia wzoru na komodzie potrzebne są:

• taśma malarskia
• farba akrylowa
• wałek malarski
• lasera krzyżowy

Krok 1.
W pierwszej kolejności szkicujemy ołówkiem wzór na komodzie. Pomoże w tym laser krzyżowy. Ustawiamy kąt na 45 stopni i wyświetlamy na komodę wiązkę lasera. Używając linijki, zaznaczamy ukośne linie na pierwszej szufladzie. Zachowujemy pomiędzy nimi 10-centymetrowe odstępy. Następnie ustawiamy laser na kąt 45 stopni w odwrotnym kierunku, i wyznaczamy ołówkiem linie na drugiej szufladzie – tak, aby połączyły się z wcześniej zaznaczonymi liniami na wzór zygzaka.

Krok 2.
Przyklejamy taśmę malarską wzdłuż linii. Uwaga: pamiętajcie, żeby przylepiać taśmę w miejscach, których nie będziecie malować.

Krok 3.
Wąskim wałkiem malarskim nakładamy farbę akrylową. Po wyschnięciu farby delikatnie usuwamy taśmę malarską. Komoda jest gotowa!

 

materiał powstał w oparciu o serwis prasowy Bosch        

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły