Jak pomalować meble kuchenne? Jak odnowić meble w kuchni?

Jak pomalować meble kuchenne? Jak odnowić meble w kuchni?
Fot. Konrad Kalbarczyk

Gdy znudzi nam się kolor mebli kuchennych, możemy je w łatwy sposób pomalować.  Wystarczy wybrać kolor farby i dzięki temu - bawiąc się kolorem - stworzyć nowe wnętrze. Odnowienie mebli kuchennych można przeprowadzić własnymi siłami, co pozwoli zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

Odnawiamy meble kuchenne

Malowanie mebli kuchennych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które są przywiązane do swoich mebli. Własnoręczna renowacja mebli jest wygodniejsza, ponieważ nie musisz szukać fachowców i dostosowywać się do nich, np. czasowo.

Przygotowanie mebli do malowania

Jeśli chcesz odmalować meble kuchenne musisz zaopatrzyć się w farby i pędzle, aby osiągnąć interesujący efekt. Poza tym istotny jest odpowiedni dobór farb – nie mogą to być zwyczajne farby do ścian czy sufitów, tylko farby przeznaczone do malowania mebli. Wybierz odpowiedni kolor i odpowiedni rodzaj farby do mebli. Zwrócić też uwagę na to czy farba jest bezpieczna i bezzapachowa.

Kolejnym ważnym elementem jest przeprowadzenie renowacji mebli kuchennych. W celu dokładnego pomalowania mebli proponujemy demontaż frontów szafek kuchennych. Należy zmatowić powierzchnię np. frontów szafek kuchennych, aby farba mogła łatwo przylegać do powierzchni, całkowicie ją pokrywać i nie zmieniać swojego koloru w różnych (np. bardziej zeszlifowanych) miejscach. Następnie wystarczy odpylić zeszlifowaną powierzchnię i tak przygotowane meble możemy zacząć malować.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Meble do pokoju dziecięcego. Jakie wybrać?

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły