Czy w kuchni można zastosować tylko gotowe zestawy szafek?

Najprostszym sposobem na urządzenie kuchni jest gotowy zestaw mebli. Gdy chcemy, by nasza kuchnia była niepowtarzalna, zaprojektujmy kuchnię ze starych mebli lub zdecydujemy się na wyposażenie jej w szafki murowane. Zobacz jak tanio i oryginalnie urządzić kuchnię. 

Jeśli chcemy urządzić kuchnię najtańszym kosztem, warto skompletować zestaw ze starych mebli. Punktem wyjścia może być kilka szafek podstawowych, które można nabyć w każdym markecie z wyposażeniem wnętrz. Uzupełniamy go kredensem lub witryną,  które dostaliśmy w spadku po babci.

A może meblościanka?

W zależności od stylu jaki chcemy nadać kuchni, w aranżacji warto też wykorzystać kosze wiklinowe, rattanowe lub z metalu.  W rolę modnych dzisiaj zabudowanych jednopłaszczyznowych szaf kuchennych dobrze wpiszą się meblościanki lub regały z czasów PRL-u. Wystarczy tylko nałożyć na nie nowoczesną tapetę lub samoprzylepną fototapetę. Także oklejone fornirem lub oryginalnie pomalowane zyskają nowe życie.

Wybudujmy sobie szafki!

Dobrym sposobem na tanią, a zarazem oryginalną kuchnię jest wybudowanie szafek z płyt gipsowo-kartonowych i z cegieł lub bloczków betonowych. Wymaga to dokładnego rozplanowania, ale jest na tyle proste, że wszystkie prace mozna wykonać samodzielnie. Taka konstrukcja daje możliwość licznych stylizacji. Cegła w zalezności od koloru i faktury jest dobrym punktem wyjscia do skomponowania kuchni rustykalnej, wiejskiej lub industrialnej. Zabudowa kuchenna moze być również wykończona tynkiem albo glazurą, wówczas to one nadadzą jej styl.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły