Czy nad wanną może nie być baterii?

Przedstawiamy rozwiązanie, dzięki któremu nad wanną nie trzeba montować baterii ściennej z wylewką. Zamiast baterii wannowej do napełniania wanny wodą może służyć specjalny zestaw odpływowo-przelewowy wzbogacony o funkcję napełniania. Przeczytaj, na czym polega zasada działania takiej "baterii"?

Standardowo pod każdą wanną montuje się zestaw odpływowo-przelewowy. Z jednej strony jest połączony z otworem odpływowym w dnie wanny i przelewowym – umieszczonym w jej pionowej ściance. Z drugiej strony połączony jest z instalacją kanalizacyjną (jednym z jego elementów jest syfon). Pokrętło umieszczone na przelewie umożliwia zamykanie i otwieranie odpływu wody z wanny.

Wanna bez baterii

Jeśli wybierzemy rozbudowany zestaw odpływowo-przelewowy, będzie można zrezygnować ze ściennej baterii wannowej, bo taki zestaw umożliwia również napełnianie wanny wodą. Do wyboru są dwie opcje: woda może dopływać przez pokrętło umieszczone na ściance wanny albo przez otwór w dnie (który jest jednocześnie odpływem). Strumień wody jest równomierny, a wanna napełnia się bardzo cicho. Natężenie strumienia wody reguluje się pokrętłem zamontowanym na wannie.  

Powiązane artykuły