Jak zaplanować urządzenie garderoby? [SPRAWDZONE RADY]

Jak zaplanować urządzenie garderoby? [SPRAWDZONE RADY]
Fot. thinkstockphotos.com

Dysponujesz kilkoma wolnymi metrami kwadratowymi z przeznaczeniem na garderobę? Pomożemy ci zaaranżować tę przestrzeń tak, by była funkcjonalna i estetyczna. Mówimy, jak zaplanować garderobę.

Przed zamówieniem półek, szuflad i drążków do garderoby oszacuj, ile miejsca będziesz potrzebować na konkretne rzeczy. Zastosuj trzy poniższe rady.

Jak urządzić garderobę? Przejrzyj ubrania

Podziel odzież na spodnie, koszulki, koszule, sukienki, ubrania wierzchnie (długie i krótkie), buty (pamiętaj, że kozaki zajmują więcej przestrzeni niż pantofle). Wyznacz im miejsca w garderobie. Przemyśl liczbę szuflad na bieliznę, biżuterię, dodatki. Krawaty, szale i chusty możesz przechowywać na specjalnych wieszakach. Rzadziej używane rzeczy ulokuj na wyższych półkach, a często wkładane – w zasięgu ręki.

Jak urządzić garderobę? Wykorzystaj miejsce

W garderobie zamontuj np. dwa rzędy drążków: wyższy na płaszcze czy sukienki, niższy na odzież krótką. Dostęp do górnych ubrań ułatwi ci pantograf – opuszczany wieszak.

Jak urządzić garderobę? Oddziel rzeczy gospodarcze

Odkurzacz, suszarka, żelazko, deska do prasowania... Nie umieszczaj ich między ubraniami, jeśli posiadasz duży dom (zapewnij im osobny schowek). Urządzasz garderobę w mieszkaniu? Wydziel w niej miejsce na artykuły porządkowe, najlepiej z brzegu, blisko wejścia. Odseparuj od odzieży panelem lub drzwiczkami. Pamiętaj o wentylacji.

Powiązane artykuły